image542

Prof. Dr. Daimi KAYA

Tıp fakültesi eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlayan, uzmanlık doçentlik ve profesörlüğünü Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp fakültesinde alan hocamız transkatater aort kapak implantasyonunu (TAVİ) Türkiye’de en başarılı şekilde yapan doktordur. Ve Türkiye’de TAVİ eğitimini veren tek eğitmendir. Hocamızın başarıları Türkiye ile sınırlı kalmamıştır. 1 günde 5 kişiye aort kapak implantasyonu yaparak Avrupa’da birincilik elde etmiştir. Bir başka uluslararası büyük başarısı da Katar'da 70 yaşındaki bir hastaya transkatater aort implantasyonu yapması ve Katar'da TAVİ eğitimi vermesidir. 31.Uluslararası Türk Kardiyoloji Kongresinde en iyi poster ödülü almıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Hocamız 10.bilim şenliğimizde "AKUT KORONER SENDROMU" adlı sunumuyla bizimle olacak.

image543

Prof. Dr. Emin Evren ÖZCAN

Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlayan hocamız,uzmanlık ve doçentliğini Dokuz Eylül Tıp Fakültesinde almıştır. Aynı zamanda Semmelweis Üniversitesi'nde invaziv elektrofizyoloji uzmanlığı almıştır. Avrupa Kalp Ritim Birliği elektrofizyoloji uzmanlığı sertifikası almıştır. Viyana ve İtalya'da en iyi olgu sunumu ödülüne layık görülmüştür. Türkiye'de ilk kez yapay kalpli bir hastaya ablasyon tekniği uygulayarak Türk tıp tarihine geçmiştir. Yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da başarısıyla adından söz ettiren hocamız cryo ablasyon, odyofrekans ablasyon ve 3 boyutlu ablasyonla başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. 

Değerli hocamız 10.bilim şenliğimizde "ABLASYON" adlı sunumuyla bizlerle olacak.

image544

Prof. Dr. Tahir YAĞDI

Tıp eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlayan hocamız uzmanlık, doçentlik ve profesörlük ünvanlarını da Ege Üniveristesi Tıp fakültesinden almıştır. İngiltere’deki Cambridge University - Papworth Hospital’de Kalp ve Akciğer Transplantasyonu ile yapay kalp konusunda araştırma ve öğretim faaliyetlerinde bulunmuştur. 2003 yılında ülkemizde Aort Cerrahisi konusunda yazılmış en kapsamlı  kitaplardan olan “Aort Cerrahisi” kitabının editörlüğünü yapmıştır. Erişkin kalp cerrahisi, aort cerrahisi, periferik vasküler cerrahi yanında kalp ve akciğer transplantasyonu çalışmaları bulunmaktadır. 200'e yakın makalesi bulunmaktadır. 1 kitap editörlüğü ve 20 kitapta bölüm yazarlığı yapmıştır. Türkiyenin ilk f4e phantom silah sistem subayı Pilot Hatice Yağdı ile evli olup 3 çocuk babasıdır.

Hocamız 10.bilim şenliğimizde "KALP NAKLİ: DÜN, BUGÜN, GELECEK" adlı eşsiz sunumuyla bizlerle olacaktır.

image545

Doç.Dr.Ebru ÖZPELİT

Tıp Fakültesi eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladıktan sonra 2006 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Kardiyoloji uzmanlığına başlamıştır. Şu anda Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Kalp krizinin risk faktörleri üzerine yaptığı çalışmasının sonuçlarını Avrupa Kardiyoloji Derneği’nin (ESC) yıllık toplantısında sunmuştur ve bu çalışmasına İngiliz gazetelerinde de yer verilmiştir. 

Kendisi 10.Bilim Şenliği’mizde “MI RİSK FAKTÖRLERİ” konulu sunumuyla bizlerle olacaktır.