image81

Prof. Dr. Daimi KAYA

Tıp fakültesi eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlayan, uzmanlık doçentlik ve profesörlüğünü Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp fakültesinde alan hocamız transkatater aort kapak implantasyonunu (TAVİ) Türkiye’de en başarılı şekilde yapan doktordur. Ve Türkiye’de TAVİ eğitimini veren tek eğitmendir. Hocamızın başarıları Türkiye ile sınırlı kalmamıştır. 1 günde 5 kişiye aort kapak implantasyonu yaparak Avrupa’da birincilik elde etmiştir. Bir başka uluslararası büyük başarısı da Katar'da 70 yaşındaki bir hastaya transkatater aort implantasyonu yapması ve Katar'da TAVİ eğitimi vermesidir. 31.Uluslararası Türk Kardiyoloji Kongresinde en iyi poster ödülü almıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Hocamız 10.bilim şenliğimizde "AKUT KORONER SENDROMU" adlı sunumuyla bizimle olacak.

image82

Prof. Dr. Emin Evren ÖZCAN

Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlayan hocamız,uzmanlık ve doçentliğini Dokuz Eylül Tıp Fakültesinde almıştır. Aynı zamanda Semmelweis Üniversitesi'nde invaziv elektrofizyoloji uzmanlığı almıştır. Avrupa Kalp Ritim Birliği elektrofizyoloji uzmanlığı sertifikası almıştır. Viyana ve İtalya'da en iyi olgu sunumu ödülüne layık görülmüştür. Türkiye'de ilk kez yapay kalpli bir hastaya ablasyon tekniği uygulayarak Türk tıp tarihine geçmiştir. Yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da başarısıyla adından söz ettiren hocamız cryo ablasyon, odyofrekans ablasyon ve 3 boyutlu ablasyonla başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. 

Değerli hocamız 10.bilim şenliğimizde "ABLASYON" adlı sunumuyla bizlerle olacak.

image83

Prof. Dr. Tahir YAĞDI

Tıp eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlayan hocamız uzmanlık, doçentlik ve profesörlük ünvanlarını da Ege Üniveristesi Tıp fakültesinden almıştır. İngiltere’deki Cambridge University - Papworth Hospital’de Kalp ve Akciğer Transplantasyonu ile yapay kalp konusunda araştırma ve öğretim faaliyetlerinde bulunmuştur. 2003 yılında ülkemizde Aort Cerrahisi konusunda yazılmış en kapsamlı  kitaplardan olan “Aort Cerrahisi” kitabının editörlüğünü yapmıştır. Erişkin kalp cerrahisi, aort cerrahisi, periferik vasküler cerrahi yanında kalp ve akciğer transplantasyonu çalışmaları bulunmaktadır. 200'e yakın makalesi bulunmaktadır. 1 kitap editörlüğü ve 20 kitapta bölüm yazarlığı yapmıştır. Türkiyenin ilk f4e phantom silah sistem subayı Pilot Hatice Yağdı ile evli olup 3 çocuk babasıdır.

Hocamız 10.bilim şenliğimizde "KALP NAKLİ: DÜN, BUGÜN, GELECEK" adlı eşsiz sunumuyla bizlerle olacaktır.

image84

 Doç.Dr.Ebru ÖZPELİT

Tıp Fakültesi eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladıktan sonra 2006 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Kardiyoloji uzmanlığına başlamıştır. Şu anda Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Kalp krizinin risk faktörleri üzerine yaptığı çalışmasının sonuçlarını Avrupa Kardiyoloji Derneği’nin (ESC) yıllık toplantısında sunmuştur ve bu çalışmasına İngiliz gazetelerinde de yer verilmiştir. 

Kendisi 10.Bilim Şenliği’mizde “MI RİSK FAKTÖRLERİ” konulu sunumuyla bizlerle olacaktır.

image85

Prof. Dr. Şahin Bozok 

Dokuz Eylül üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan hocamız İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp fakültesi’nde uzmanlığını tamamladıktan sonra mecburi hizmetini yaptığı Rize’de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalını kurmuştur ve burada doçentlik ünvanını almıştır. Aynı zamanda Rize’de organ nakli koordinatörlüğü yapmıştır. Bu konuda Rize’nin Türkiye 1.si olmasını sağlamıştır. 2014 Yılında T.C sağlık bakanlığı tarafından yılın doktoru seçilmiştir. Daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi Batumi Tıp Fakültesi’nde çalışırken 2016'da Gürcistan’da yılın doktoru seçilmiştir. 79 makale ve 175 bildirisi bulunmaktadır. Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği Periferik Damar Çalışma Grubu başkanıdır. Şu an Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde çalışan hocamız evli ve 2 çocuk babasıdır.

Hocamız "ORGAN NAKLİ" konulu sunumuyla bizlerle olacaktır.

image86

Prof.Dr.Bilgin Emrecan 

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Uzmanlık eğitimini İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tamamladıktan sonra 2006 yılında Pamukkale Üniversitesi Kardiyovasküler Cerrahi Anabilim Dalında çalışmaya başlamıştır. Koroner arter bypass, aortik cerrahi, periferal vasküler cerrahi, kalp kapak hastalıkları hakkında birçok çalışması mevcuttur.

Hocamız aynı zamanda kendi öğrencileri ile “Overdose” isimli bir müzik grubu kurmuştur, grubun solistliğini ve gitaristliğini kendisini yapmaktadır. Yoğun iş yükü arasında bu şekilde deşarj olup eğlendiğini belirten hocamız kongremizde "KORONER BYPASS AMELİYATLARI" konulu sunumuyla bizlerle olacaktır.


image87

  Prof. Dr. Sedat YANTURALI  

Dr. Sedat Yanturalı, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Tıpta uzmanlığı Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı’nda aldı. Aynı bölümde 2006 yılında Doçent, 2016 yılında Profesörlük oldu. Türkiye Acil Tıp Dergisi'ni yayın hayatına kazandırdı ve bu dergide editörlük görevinde bulundu. Acil Tıp konusunda, uluslararası indekslerce taranan saygın tıp dergilerinde ve ulusal dergilerde çok sayıda makalesi ve sunulmuş bildirisi bulunmaktadır. Başta TÜBİTAK’tan olmak üzere çok sayıda ödülü vardır. Ayrıca 3000 hekimin eğitim aldığı "Türkiye Acil Tıp Eğitim Programı" Ege Bölgesi Proje Yöneticisi olarak çalışmıştır.  7 yıldır Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, tıbbi direktörlüğünü yürüten hocamız bisiklet turnuvalarında en hızlı müdahale rekoru kırmış ve Türkiye Bisiklet Turu'nu bilimsel makale haline getirmiştir. Bulunduğu bölümde 6 yıl anabilim dalı başkanlığı, paramedik program başkanlığı  başta olmak üzere bir çok idari görevde bulunan hocamız, şu an Bioİzmir uygulama ve araştırma merkez müdürü görevini yürütmektedir. Tuna'nın babasıdır. 

Hocamız "KANAMA KONTROLÜ" adlı sunumuyla bizlerle olacaktır.